Cnc Router

CNC ROUTER PARÇALARI NE İŞE YARAR ?

CNC ROUTER PARÇALARI NE İŞE YARAR ?

1-CNC ROUTER PARÇALARI

 

Cnc Router ; Kompozit Malzeme , Ahşap Ve Türleri , Alüminyum ,Plastik Malzemeler,Cam Ve Köpük, Pvc Gibi Çeşitli Sertlikteki Malzemeleri Kesmek Ve Bilgisayar Kontrollü Bi Şekilde İşleme Yapmak İçin Kullanılan Cnc Makinasıdır.

Cnc Router’lar Ve Cnc Router Parçaları, Çoğu Sektörün İşini Kolaylaştıran Birçok Makinanın yapabileceği Görevleri Yapma Kabiliyetinde Bulunan Makinalardır.Özdemir Makina ve www.ozdemircnc.com Olarak Bizler Cnc Router İmalatı Yaparak Sizlere Sektörlerinizde Gerekli Kolaylığı Sunmayı Hedefliyoruz.Ve İhtiyacınız Olan Tüm Cnc Router Yedek Parçalarınızı Bünyemizde Bulundurarak Sizlere Yedek Parça Tedarik Kısmındada Kolaylık Sunmayı Hedefleyen Türkiyenin Cnc Router İmalatçısı Ve Yedek Parça Tedarikçisi Olarak Hizmet Veriyoruz.

Cnc Router,Cnc Freze makinasına benzemekte olup aslında kökünde Freze Mantığı Vardır.Manuel Olarak Ayar Ve Hizalama Yapılan Frezelere Kıyasla Cnc Olarak Oluşturduğunuz Takım Yollarını takip edip Bilgisayar Kontrollü Olarak Dilediğiniz İşleme Yöntemleri İle Kontrol Edebilirsiniz.

Cnc Routerlar Hem Ev Tarzı Masaüstü Tarşı İşlerde Kullanılabilir Olup Hem Daha Büyük Ebatlarda Farklı Sektörlerde Endüstriyel Olarak Ticari Olarak Kullanılan Cnc Routerlar Bir Çok Amaçta Ve Sektörde Kullanıma Uygundur. Cnc Routerlar İle Birlikte Tabela Dükkanları, Reklamcılar,Mobilyacılar Vb. Birçok Sektörde Kullanıma Uygun Ve İhtiyaç Duyulan Bir Alettir.

Pek Çok Varyasyonu Olduğu Gibi Çoğu Cnc Routerlar Özel Parçalarla Üretilmektedir; Cnc Kontrol Ünitesi , Spindle Motoru,Step veya Servo Motorlar,Spindle İçin İnverter Sürücüsü, Motorlar İçin Sürücü, Vidalı Mil, Vidalı Mil Somunu,Vidalı Mil Somunu Arabası,Lineer Kızak,Lineer Kızak Arabası,Krom Mil,Alt Destekli Krom Mil,Kaplin,Yataklama Rulmanı, Home Ve Limit Switchleri,Cnc Kontrol Ünitesi İçin Anakart Gibi Farklı Parçalardan Özdemir Makina Olarak Farklı Varyasyonlarda Hedef Sektör İçin Özel Arge Yöntemleri Olarak Ürettiğimiz Serilerimiz Tam Performans Ve Müşteri Memnuniyeti İle Çalışmaktadır.

Bunlara Ek Olarak Cnc Routerlar İçin Parçaları Keserken Yerinde Tutmak İçin T Kanallı Alüminyum Profil Tablalar ve Vakumlu Motorlar İle Vakumlu Tablalar Yer Almaktadır.Sektöre Göre Değişiklik Gösteren Bu Özellikler Varyasyon Olarak Yer Almaktadır.

Cnc Routerlar Genelde 3 eksen Olarak Üretilip Bu eksenlerde İşleme Yapabilme Kabiliyetine Sahiptir Müşterilerimizin İstekleri Üzerine 4.eksen Divizör Montajı Gerçekleştirilip 4 eksen İşleme Yapabilecek Kabiliyete Sahip Olabilirsiniz.

Cnc Router Yüksek Kaliteli İşlerinizi Yüksek Kalitede İşleme Yaparak Üretir ve İş Yeri Verimliliğinizi Artırıp Sektördeki Yerinizi Üst Sıralamalara Taşımanıza Yardımcı Olur.Bu Yüzden Cnc Router Kendi Başına Bir Sektörde Üretiminizin Verimliliğinizi Ve Büyüklüğünü Artırarak Sizler İçin Büyük Bir Kolaylık Sağlar.Bazen Standart Ve Hobi Amaçlı Cnc Routerlar İhtiyacınız olan Özelliklere Sahip Olmayabilir.Bu aşamada Özdemir Makina olarak sizlere farklı varyasyonlar ile makinanızı istediğiniz özelliklerde parçalar ile istediğiniz makinayı sizler için İmalat Edebiliriz. www.ozdemircnc.com sitemizden dilediğiniz varyasyonlarda makinanızı sipariş edebilirsiniz.Üstelik Bu Varyasyonları Yaparken Aklınızda Parça Tedarik Konusunda Şüphe Kalmasına Gerek yok ! Çünkü Dilediğiniz Yedek Parçayı İstediğiniz Zaman Bizlerden Tedarik Edebilirsiniz.Cnc Router Parçalarının Kalitesi Sizler İçin En İyi Şekilde Piyasada Kendini Kanıtlamış Markalardır.

Örnek Olarak Makina Talep Eden Firmanın Bir Mobilyacı Olduğunu ve Dolap,Kapı Ürettiğini Düşünelim.Oyma,Kesme Ve Şekillendirme Kısmında Zamana Yenik Düşüyor.İşte Buraya Makinanızın Hareket Ve Kesme Hızı İçin Sektörünüze En uygun Parçaları Kullanılarak Yapılmış Bir Cnc Router İhtiyacınız Var. İşte Tam Bu Konuda Özdemir Makina Olarak Sizlere Her Sektöre Özel Arge Yöntemlerimiz İle Hazırlamış Olduğumuz Farklı Serilerimiz İle Yardımcı Oluyoruz.

www.ozdemircnc.com olarak Verdiğimiz Hizmetlerdeki Sektörlere Yönelik,Zengin Ve Çeşitli Makina Parkuru İle Beraber Kaliteli Makina çeşitleri Sunuyor,Türkiyenin Cnc Router İmalatçısı olarak Türkiyenin her yerinde Çeşitli Müşterilerimize Dilediği Makina Serisini Temin Etmesinde Yardımcı Oluyoruz.Dilediğiniz Zaman Bizlerle İletişim Kurup Sizde Makina Sahibi Olabilirsiniz. Bu Hizmetlerimizin Yanı Sıra Cnc Router Parçalarının Tedariğini Sizlere Sorunsuz Ve kesintisiz bir şekilde sağlıyoruz.Farklı İşleriniz İçin Çeşitli Türdeki Makinalarımız İle İhtiyaçlarınızı Karşılayıp Her Konuda Kullanım Kolaylığınızı Düşünüyoruz. www.ozdemircnc.com , Cnc Router Müşterilerinin İsteğine Bağlı Olarak Gerekli Parçaları Sağlamaktadır.

2-Step motor ve sürücüleri

Step Motor Nedir?

Step Motor Tam bir dönüşü birkaç eşit adıma ayıran fırçasız DC Elektrik Motorudur.Sonrasında Motorun hız ve tork bakımından dikkatlice uygulamaya boyutlandırılması şartıyla,geri besleme için herhangi bir sensörü (konumlama) olmadan (bir open loop controller) bu adımlardan birinde tutması ve hareket etmesi istenir.
Step Motor Sürücü Çeşitleri, Step Motor Çeşitleri, Step Motor Flanş Braketi vb. kategorilerimizde dilediğiniz ürünleri uygun fiyatlarla www.ozdemircnc.com sitemizde rahatlıkla bulabilirsiniz.Step Motor çeşitleri ve step motor sürücü çeşitlerinin bulunduğu kategorimizde tarafımızdan denenmiş ve kalitesi onaylanmış ürünler pazarlanmaktadır. Step motor çeşitlerinden nema17 nema23 nema34 stoklarımızda daimi olarak tutulmaktadır.

Step Motor Sürücüsü Nedir?

Step motorlarda ayarları ,kontrolü, Ve Gönderilen sinyalleri İşletim Sistemine Sorunsuz Bir Şekilde İletişimi sağlamak için ihtiyaç duyulan parçalar step motor sürücüleridir. Sürücülerin yaptığı iş İşletim Sisteminiz(kontrol paneli)aracılığıyla istenen komutları step motora komut vererek iletip iş yaptırmaktır. Yani sürücü ve motor hareket için sürekli birbirleri ile bağlantı içindedir.

Sürücülerin bir çok çeşidi vardır. Sürücü seçiminde önemli olan sürücünün gücüne karar vermektir aynı zamanda Kullanıcağınız Motoru Sürebilecek Amperi Kaldırmasıdır Sürücünün Kalitesi Bu Noktada Büyük Önem Gösterir.Endüstriyel kullanım için yüksek güçlü sürücüler tercih edilmelidir. Bu amaçla sizlerin kullanım çeşidine göre farklı çeşitlerde step motor sürücüsünü Özdemir Makina olarak sizlere sunmaktayız www.ozdemircnc.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Mach3 CNC Yazılımı

Mach3 Cnc Yazılımı Özellikleri Bakımından Oldukça Kullanışlı ve Basit Bir Yazılımdır. Bilgisayar Tabanlı Kullanılan bu Yazılım Piyasadaki Yeri En Yaygın Yazılımlar Kısmında Oldukça Üst Sıralarda Yer Almaktadır.Çoğu motorun hareketlerini Windows İle Haberleşip Bilgisayarda Kontrol Etme Olanağını Sizlere Sunmaktadır.Mach3 Cnc Router Yazılımı Ve Daha Fazla Ekipman Hakkındaki Bilgilere www.ozdemircnc.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Spindle Motor Nedir ?

Basit Ve Açık bir tanım yapmak gerekirse yüksek devire ulaşan bu motorlara verilen isim Spindle Motordur. Spindle Motorları Çalıştırmanız İçin Bu motorlara özel üretilen Sürücülerden Yani İnverterlerden kullanmanız gerekmektedir.Spindle Motorları Ve Sürücülerine www.ozdemircnc.com sitemizden ulaşabilirsiniz. Detaylı Bilgiyi Edinebilir Dilerseniz Seçiceğiniz Sürücü Ve Motorlar İçin Bizden Bilgi Alabilirsiniz. Özdemir Makina olarak her zaman Sizlere Yardımcı Olmaya Çalışıyoruz.

Sanayileşme Ve Teknolojinin Hızlı Gelişimi İle Beraber, Sanayide Kullanılmakta olan teknolojilerde her zaman yeni ihtiyaçlar olmakta ve bu ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirmeler bulunmaktadır. Bu İhtiyaçlardan Bir teknoloji olan yüksek devirde dönme hareketini gerçekleştirebilen Teknolojiye ve motorlara Spindle Motor Denir.

Spindle Motorların Alanları Genelde Ağaç,Metal,Cam Ve Benzeri Hammaddelerde kullanılan Cnc Makinalarının Üstün Standartları haline gelmiş bulunmaktadır. Yapısı Ve Yüksek Teknolojisi İle Beraber Oldukça Yüksek Hızlara Çıkabilen Spindle Motorlar zaman geçtikçe piyasada en çok talep edilen ve yükselişe geçen Motorlar Haline Gelmektedir.Sektörü üzerinde Hızla İlerlemekte Olup Yaygınlaşmaya Devam Etmektedir.Aynı zamanda Motorların yüksek güçlere sürekli tork sağlayabilmesi gibi önemli özellikleri rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Makina Belirli Olan İşlemin Bitmesi İçin Gereken Zamanda , spindle motor sistemlerinde diğer bir önemli konudur.Normalden daha hızlı bir makina için kullanılması gereken elmas uçlar ,testereler,farklı freze uçları hızla hareket edebilmektedir.Kesme ve İşleme İşlemini Yüksek hızlı işleyerek Makinanın vakit kısmında büyük avantaj sağlamaktadır.

Belirttiğimiz Bu Spindlelarda Yüksek hızlı Motor Oldukları İçin Dikkat Edilmesi Gereken Konulardan birisi Spindle İçin Kullanılan Rulmanın Yüksek Hızlı Rulman Oımasıdır. Sebebi İse 24000 Devirlere Kadar Çıkan Yüksek devirde işlem yapan bu spindle motorların, Mekanik aksamları Bu hıza doğru Sağlıklı Bir Şekilde Çıkabilmesi Ve Bu Hızlarda Sorunsuz Çalışması Gerekmektedir.

CNC Router Seçimi

Üretim Yapan Firma Ve Kişilerin Dikkat etmesi gereken Hususların başında ihtiyaca ve sektöre yönelik olan Cnc Router Seçmek Gelmekte Olup,Hatalı Yapılan Seçimlerde ; İmalatta İşleme hızının istenenden düşük aynı şekilde istenen performans ve kalite elde edilememesi ve en büyük sorunlardan biri istenilen hassasiyette iş parçası üretememesi gibi bazı sorunlar çıkmaktadır. Bu Yüzden Seçim Yaparken Verimli bir İmalat Ve İstenilen şartlarda üretim sağlayabilmeniz için lütfen Bizlere Özdemir Makina’ya Danışıp Sektörünüze Yönelik En Uygun Makina Ve Ekipman seçimi yapmak sizin için en doğru sonuçları vericektir.

İşe uygunluk

Cnc Router İçin En Önemli Durumlardan birisi Kullanıma uygun olmasıdır.Makinanın Özelliklerinin İhtiyaçlarınıza karşılık verebiliyor olması ve size en iyi şekilde en uygun şekilde uyum sağlaması gerekmektedir.Farklı Durumda İhtiyaçlarınızı Karşılamayan Veya Eksik Karşılayan Makinanın Size Hem Maddi Hem Manevi Zararı Büyük Bir Şekilde Dokunucaktır. Makina Seçiminiz İçin Doğru Adres Özdemir Makina Olarak Sizlere Hizmet Vermeyi Sürdürüyoruz Dilerseniz Makina Çeşitlerimizi www.ozdemircnc.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Kalite

İmalat Sürenizin Kısaltılması Ve Cnc Routerinizin Standartların Üstünde Çalışması İçin Öncelik Kalitedir.Bu Durumun Altından Kalkılması İçin Makinanınızın Doğru Parçalar Eşliğinde Toplanması Gerekmektedir.Aksi Taktirde Mali Zarara Uğramanız ve Farklı Masraflarla Karşılaşmanız An Meselesidir.Motor Ve Gövde Gibi Önemli Maddelerin Tamamen Sektörünüze Uygun Olması Gerekmektedir.Aynı Zamanda Uzun Ömürlü Kaliteli Parçalar Kullanmak Her Zaman Hem Maddi Hem Manevi Olarak Sizleri Ve Makinanızı Rahatlatacaktır. www.ozdemircnc.com üzerinden dilediğiniz modelimizi inceleyebilir istediğiniz varyasyonları kullanarak seçim yapabilir dilediğiniz yerde bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Özdemir Makina Olarak Sizlere Hizmet Vermekten Mutluluk Duyarız.

Yardım

Makinanın Satıcısı Olan Firmanın Hem Teknik , Hem Bilgi Hemde Yedek Parça Konusunda Size Destek Sağlaması Çok Önemli Bir Konudur.Yedek Parça Tedariği Cnc Routerlar İçin En Önemli Konulardandır.Özdemir Makina olarak Sizlere Dilediğiniz Zaman Bünyemizde Bulunan Makinanın Tüm Yedek Parçalarından Temin Edebilirsiniz.Aynı Zamanda Makinanın Eğitim Konusuda Önemli bir husustur.Makina Aldığınız Firmanın Sizlere Makinayı Kullanımının eğitimini vermesi Hangi Şartlarda Çalıştırmanız Hangi Şartlarda Bakım Yapmanız Gerektiğinide Göstermesi Gerekmektedir.Eğitim Verilmediğinde Personelin Bilgisizliği Durumunda Çok Basit Bir Arızadan Çok Sıkıntılı bir duruma götürebileceği durumlar olabilir.Tabiki Burada Hem Maddi Hemde Süre Açısında Zarara Uğrayabilirsiniz. Bu Yüzden Makina Aldığınız Firmanın Kesinlikle Bu Hususları Karşılamasına Özen Gösterin. Özdemir Makina Olarak Bu hususları Sizler İçin Önemle ve Dikkate Alarak Karşılıyoruz. Sektördeki Yerimizle Müşterilerimize Daimi Ve Kesintisiz Hizmet Vererek Sektörünüze Özel Makina Seçimiyle Sizlere Sorunsuz Bir İşleme Olanağı Sunmaktayız. Dilerseniz www.ozdemircnc.com üzerinden makina çeşitlerimize ulaşabilr.Takıldığınız Yerlerde Bizlere Ulaşarak En Doğru Seçimi Yapabilirsiniz.

İşini iyi yapmak kazancının karşılığı değil Karakterinin yansımasıdır.

TÜRKİYENİN CNC ROUTER İMALATÇISI ÖZDEMİR MAKİNA

Sektörünüz Hakkında Makina Seçimi İçin Ve Stok Durumu İçin Her Zaman Arayabilirsiniz.

 

 

 

 

Listeye geri dön

İlgili gönderiler