Cnc Router

Cnc Router İle Hangi Malzemeleri İşleyebilirsiniz?

Lion CNC ROUTER

Cnc Router İle Hangi Malzemeleri İşleyebilirsiniz?

Özdemir Makina Olarak Bugün Sizlere Cnc Router İle Hangi Malzemeleri İşleyebilirsiniz Bu Konu Hakkında Yardımcı Olmaya Çalışacağız.

Cnc Router tezgahları bilindiği üzere spindle motora bağlanarak kesici takımların parça üzerinden talaş kaldırması ile malzemeleri şekillendirme cihazlarına denir. Masaüstünde kullanımlara da uygun olan küçük işleme alanlarına sahip makineler olarak bilinir. Bu makineler ebatlamalardan şekillendirmelere, rölyef işlemelerden yazı kazıma gibi birçok amaç için tercih edilmektedir.

Masaüstünde tercih edilen Cnc Routerlar ile işlenebilecek biri birinden farklı malzemeler bulunur. Bu malzemeler genel olarak incelenecek olduğu zaman;

 1. MDF
 2. Ahşap
 3. Sunta
 4. Plastik
 5. Kontrplak
 6. Pleksi
 7. Derlin
 8. Poliüratan
 9. Alüminyum gibi birçok malzemede tercih edilir.

Sıklıkla kullanılan alanların başında da mobilya sektörü yer alır. Mini Cnc Router modelleri sayesinde ahşap olan malzemelere desenlerden motif işlemelere, yazı kazımalardan 3 boyutlu rölyef işlemeye kadar birçok işlem rahat bir şekilde uygulanabilir.

Cnc Router Makinesi Kullanım Alanları

Cnc Router makinesi kullanım alanları birçok farklı detaya uzanırken dik işleme tezgahlarına oranla güçsüz olarak yer alsa bile hafif olan metalleri de rahat bir şekilde işlemektedir. Bir yandan da derlin, poliüretan, pleksi gibi kimyasal bileşenlerin yer aldığı yumuşak malzemelerin işlenmeleri de mümkün olan konumlar arasında yer alır. Fakat bu anlarda tecrübe gerektiğini bilmek de göz ardı edilmemelidir.

Cnc Router modelleri en sık kullanılmaya devam edildiği alanlar genel olarak incelenecek olduğu zaman;

 1. Kalıp imalatı
 2. Reklamcılık
 3. Tasarım stüdyoları
 4. Hediyelik eşya
 5. Hobi amaçlı ürünler
 6. Mimari modellerin hazırlanması
 7. Taş işlemeler
 8. PCB devre kazıma gibi birçok alanda tercih edilebilir.

Cnc Router satın alarak masa üstünde kullanımlara uygun olmasından ötürü kişiler diledikleri yerlere konumlandırmaları yapabilecek olduğu zaman pratik bir şekilde bu tarz işlemler için ücret ödemek zorunda kalmadan her bir işlem yerine getirilebilir.

Cnc Router ve Kesici Takım Seçimi

Cnc Router ve kesici takım seçimi oldukça önemlidir. Bu ürünleri alırken dikkat edilmesi gerekenler kısmında kesici bıçaklar öne çıkar. Birçok farklı modeli vardır. Bu modeller;

 1. Parmak freze
 2. Küresel freze
 3. V – çakı
 4. Tarama bıçakları
 5. Ucu küresel gravürler
 6. Özel kesici takımlar olarak incelenir.

İşini iyi yapmak kazancının karşılığı değil Karakterinin yansımasıdır.

TÜRKİYENİN CNC ROUTER İMALATÇISI ÖZDEMİR MAKİNA

Sektörünüz Hakkında Makina Seçimi İçin Ve Stok Durumu İçin Her Zaman Arayabilirsiniz.

Listeye geri dön

İlgili gönderiler