Cnc Router

Cnc Router Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lion Pro Cnc Router

Cnc Router Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok işletme artık cnc router makinelerine sıklıkla yönelmeye başladılar. Gün geçtikçe ilerleyen teknolojiyi de kullanarak yeni cnc tezgahları da ortaya çıkıyor. Sizlere bu yazımda cnc router alırken nelere dikkat edilmelisi gerektiğinden, Cnc Routerlar Hakkında Teknik birkaç bilgi vermeye çalışacağım.

İyi ve kaliteli bir tezgah almak isteyenlere tavsiyem öncelikle iyi bir araştırma yapmalı ve ortaya çıkan analiz raporuna göre makine alımı yapmalıdır. Unutulmaması gereken Nokta Hangi İş,Malzeme İçin bir makine almak istiyorsanız ona göre araştırma yapmalı ve makine seçimi yapmalısınız.Kesinlikle işinize ve alacağınız makinaya göre araştırma ve analiz yapmadan bir makine almayın,aldırmayın!. Özellikle Özdemir Makina  gibi kurumsal firmaları seçerek doğru bir tercih ile cnc router alabilir ve işlerinizde içiniz rahat bir şekilde , Teknik Destek Ve Yedek Parça sıkıntısı olmadan makinanızı kullanabilirsiniz.

Aslında mantık olarak çok basit bir şekilde kavranabilir olan cnc tezgahları çalışma konusunda çok hassas ölçekli makinelerdir. Kaliteli ürünler kullanılmaz ise ya da araştırma ve analiz yapmadan alacağınız ürün kısa süre içerisinde de bozulabilir, arıza verebilir ve mekanik aksamında çok farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Hani hep derler ucuz etin yahnisi yavan olur diye aynı hüküm bunun için de geçerli. Eğer bir cnc router satın almak istiyorsanız makinenin hangi ürünlerden yapıldığını araştırın ve kaliteli olan ürünlerin seçildiğine emin olun. Bunları yaparken bağlantılarına düzenine dikkat etmeyi unutmayın !

Sağlam Bir Şaseye Sahip Olması Gerekli

Almayı planladığınız  cnc router makinasının , Mekanik Aksamına , Şasesine dikkat etmeniz gerekmekte ahşap , plastik gibi malzemelerden üretilen makinaları tercih etmekten kaçının. Sac – Döküm Makinaları Kullanmayı tercih edin.

Tercih ettiğiniz ya da edeceğiniz tezgahın Mekanik Bağlantısını Kontrol Ediniz.

İşinize Bağlı Olarak Köprü Yüksekliği Yeterli  Olmalısı Gerekir.

Satın almayı planladığınız ya da düşündüğünüz Cnc Router için 3.koordinat ekseni yani Z eksen boyu yüksekliği, derin yapılı modeller işleyebilmeniz için yeterli düzeyde Köprü Yüksekliğine sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Cnc Router Otomasyon Yapısına Sahip Olduğun Emin Olun

Tercih ettiğiniz ya da edeceğiniz  Cnc Router makinasının otomasyon malzemesinin yeterli kalitede olduğuna  ve iso belgeli parçalar kullanılmış olduğundan emin olunuz. Bağlantısından ve ayarlarının düzgün şekilde titizlik ile yapılmasına dikkat ediniz.

Cnc Router Seçimi Yapmada ve Cnc Tezgahı İçin Tavsiyeler

1) İlk olarak alacağınız makineyi hangi kullanım amacı için aldığınıza karar verin. Örneğin; tezgahı hangi amaçla kullanacaksanız ona göre ürün seçimini ona uygun bir yolla yapalım.

2) Almayı planladığınız ürünün CAD/CAM ve bilgisayarlı sistemlere uyumlu olmasına dikkat ediniz. Aynı Şekilde Bu programlar ile optimize bir şekilde çalışmasına dikkat ediniz.

3) Alışveriş yapacağınız firmanın sizlere satış sonrası profesyonel bir ekiple birlikte destek verip vermeyeceğini mutlaka sorun. Eğer teknik konularda sorun yaşarsanız makineniz kullanım dışı kalabilir. Özdemir Makina sizlere teknik destek konusunda profesyonel bir ekiple birlikte her daim yardımcı olma sözü verir. Aynı Şekilde Satış Sonrası Yedek Parça Temini Konusunda dikkat ediniz. Özdemir Makina sizlere Yedek Parça konusundada yardımcı oluyor.

4) Tezgah ana sisteminde bir koruma olduğuna emin olun. Özellikle ürünü indirip bindirirken herhangi bir yerlere çarpma ihtimalleri sonucunda zarar görmemesi gerekir. Nakliye Sürecinde Makinanın Üstüne Herhangibir parçanın koyulmamasına özen gösterin. Ayn Şekilde Makinanızın Elektrik Panosuna Dikkatli Şekilde Taşımanız Gerekmektedir.

5) Alacağınız ürünlerin kesinlikle yedek parça temini edildiği konusunda da mutlaka bilgiler alın. Eğer cnc tezgahında bir sorun oluşuyorsa yedek parçasının hızlı ve hassas  bir şekilde temin edileceğinden emin olun. İşlerinizi Aksatmadan Sorunsuz Çözüm İçin Özdemir Makina’yı Tercih Edebilirsiniz.

ÖZDEMİR MAKİNA olarak sizlere en iyi cnc router’ları sunmayı hedefliyoruz. İçlerinden aradığınıza en uygun olanını seçebilirsiniz. Ya da sizlerin istekleriniz doğrultusunda sizlere özel olarak makinelerde hazırlayabiliriz.

Dilerseniz Yazımızı Okuduktan Sonra Buraya Tıklayarak Cnc Router Modellerimize Göz Atabilirsiniz.

İşini iyi yapmak kazancının karşılığı değil Karakterinin yansımasıdır.

TÜRKİYENİN CNC ROUTER İMALATÇISI ÖZDEMİR MAKİNA

Sektörünüz Hakkında Makina Seçimi İçin Ve Stok Durumu İçin Her Zaman Arayabilirsiniz.

Listeye geri dön

İlgili gönderiler